понеділок, 29 березня 2021 р.

 











 Дослідження "Чому число 7 магічне"

Ми користуємось багатьма числами: одиницями, десятками, сотнями, тисячами тощо. Але ми навіть не замислюємось, що серед них є і магічне. Це число 7.

В  чому ж його магія ?

Число 7 було магічне з давніх-давен. Ще  в Стародавньому Єгипті воно часто зустрічалося у міфах: сім  Хатор — божеств Долі; у жриць  Хатор — сім судин; сім  черей  Ра роблять сім вузлів на своїх семи туніках; сім корів і бик зображають родючість; сім  будинків  підземного світу .

У греко-римській традиції сімка присвячена Аполлону, на лірі якого сім струн, а також Афіні (Мінерви) і Аресові (Марсу). У Пана сім флейт. У Греції сім великих мудреців.

Число сім зустрічається у  єврейській традиції ,у Старому Завіті , в ісламі, в індуїзмі,  в буддизмі.  Семиголового дракони відомі в Індії, Персії, далекосхідному регіоні, особливо в Камбоджі, зустрічаються в кельтській і середземноморському фольклорі.

У китайців існують сім фей і тварин духів.

Як бачимо число це магічне у всьому світі. А як же ставились до нього наші предки?

7 – одне з чисел, яке найбільш часто зустрічається в слов’янській культурі та традиції, символ удачі. Міфологія розповідає нам про Сім Богів дв.руського пантеону, про Сім небес, про Бога Симаргла (Сима, Семиярила).  Ярило-це бог сонця у словян.Симаргл – те ж, що і Ярило, Семиярило. Можна припустити, що Ярило тому і носив назву Семиярило, що він зображувався з 7-ма головами під одним шоломом, на поясі ж висіло сім мечів. Сім облич бога означало сім літніх місяців, коли найбільше проявляється родюча сила сонця.

Сім, часто використовувалось в міфології. Згадаймо наші змови “За сімома замками, сімома дверима,сімома ключами”. Існують і прикмети: зав’язати сім‘ю вузлами, зібрати сім вугільців з семи печей…

7 – число людське – (сім отворів в людській голові), сім віків, сім чеснот, чуттєве вираження загального порядку (сім кольорів веселки).

7 основних нот – до, ре, мі, фа, соль, ля, сі.

Число 7 – Одне з ряду священних чисел. В традиціях Давньої Русі число 7 застосовувалося в чаклунстві і заклинаннях.

7 – Число, що позначає майже завжди позитивні моменти життя людей, вважалося символом святості у багатьох народів.

Отже, число сім – це досконалість, впевненість, безпека, спокій, достаток, відновлення цілісності світу, синтез а також невинність і число Великої Матері. Сім космічних ер, сім небес, основних планет і відповідних їм металів, світових сфер, променів Сонця (сьомий промінь Сонця – це шлях, по якому людина переходить з цього світу в наступний). Сім віків людини, стовпів мудрості, кольорів веселки, нот, октав, чудес світу, сім категорій абсолютної оцінки.

У  магії, на нитці для замовляння, в'яжуть сім вузлів, сім разів повторюються заклинання. Крім того, у казках зустрічаються семимильні чоботи, сім богатирів, сім дружин Синьої бороди, вовк і семеро козенят, сім братиків хлопчика-мізинчика, сім богатирів і мертва царівна, сім горошин в стручку і так далі.

Число сім з давніх язичницьких часів вважалося чародійним, чарівним, що має особливий, таємничий зміст, особливу, таємничу силу, тому його і любили вживати. Про містичну, чарівну силу числа сім уже давно забули, але в мові залишився слід від цих старих вірувань і уявлень.

Сім - це цифра везіння, наймагічніше і священне число, яке уособлює мудрість, святість і таємне знання. Лінію цієї суперечливості можна продовжити. Тут такі властивості особистості, як старанність і поетична душа, схильність до аналітичного мислення і сильна інтуїція, багата фантазія, живе, яскраве уяву. 7 це знак інтересу природи в розвитку людини.

7 - символ всього таємничого і магічного, це найцікавіше і найзагадковіше число.







вівторок, 9 березня 2021 р.



Шевченкові дні

Сьогодні 207 річниця дня народження Т.Г. Шевченка. Учні групи подовженого дня,  працюючи колективно, створили плакат співпраці, який став елементом святкового інтер'єру школи.